Jego ekscelencja subiekt (1933, 78’), reż. Michał Waszyński

Wstecz
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/DSH/domains/starastrona.dsh.waw.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

Pierwsza produkcja własnej wytwórni Eugeniusza Bodo „Urania”. W tej lekkiej komedii aktor zagrał rolę przystojnego i szarmanckiego subiekta Jurka. Pełna pomyłek historia miłosna, jak można przewidzieć, kończy się happy endem. Jest to także filmowy debiut 54 letniej Mieczysławy Ćwiklińskiej i to ona według krytyków była najmocniejszym punktem tego filmu.

Amant, szwarccharakter, kawalarz – „BODO” kino na wakacje

W każdą wakacyjną niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na pokaz w ramach wakacyjnego przeglądu filmów z Eugeniuszem Bodo. Będziemy pokazywać aktora w różnych rolach od komediantów, bawidamków po dramatyczne role szwarccharakterów, dając tym samym dowód wszechstronności tego zdolnego aktora. Każdy z seansów poprzedzony będzie komentarzem i wprowadzeniem Dariusza Krajewskiego z filmoteki DSH. Na pół godziny przed każdym z pokazów zapraszamy na film trójwymiarowy „Warszawa 1935”.