Dyskusja o rewitalizacji Pragi

Wstecz

 

Zapraszamy do Muzeum Warszawskiej Pragi (oddział Muzeum Warszawy) przy ul. Targowej 50/52 na spotkanie poświęcone aktualnemu i ważnemu dla miasta i jego mieszkańców tematowi – rewitalizacji Pragi. Będzie ono dobrą okazją do poznania opinii osób na co dzień zajmujących się rewitalizacją, ochroną dziedzictwa kulturowego, ludzi związanych z Warszawą, którym nie jest obojętne, co się w niej dzieje.

W dyskusji udział wezmą: Michał Krasucki (Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków),  Adam Lisiecki (Muzeum Warszawskiej Pragi), Tomasz Peszke (Psm Michałów), Joanna Porębska-Srebrna (architekt-urbanista, niezależny doradca ds. dziedzictwa i rewitalizacji), Krzysztof Tyszkiewicz (BBI Development, spółka realizująca inwestycję w Koneserze) oraz dr hab. Paweł Możdżyński (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW).

Prowadzenie: prof. Cezary Król, przewodniczący rady programowej „Kroniki Warszawy”.

Dyskusja potrwa ok. 1,5 godziny, a po jej zakończeniu zachęcamy publiczność do komentowania i zadawania pytań. Zapis dyskusji zostanie opublikowany w „Kronice Warszawy”.

Organizatorzy: Redakcja półrocznika „Kronika Warszawy”, którego wydawcami są Archiwum Państwowe w Warszawie i Dom Spotkań z Historią oraz Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy.