Szkoła tolerancji

Wstecz
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/DSH/domains/starastrona.dsh.waw.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

W prowadzonych przez nas warsztatach dla najmłodszych szczególny nacisk kładziemy na rozwój umiejętności współpracy i dialogu, a także okazywanie empatii oraz szacunku dla drugiego człowieka. Zajęcia na kanwie utworów literackich oraz elementów myśli pedagogicznej Janusza Korczaka.

Tematy warsztatów:

1.    Papusza – dziewczyna z lasu
Na warsztatach dzieci dowiedzą się, czym są tabory, jak się mieszkało w lesie i jaką cenę zapłaciła pierwsza cygańska poetka za zdradzenie tajemnicy. Poznają też najpiękniejsze wiersze Papuszy i zrobią do nich ilustracje

2.    Bajka czeczeńska, wietnamska, litewska, rosyjska, cygańska… Niepotrzebne skreślić
Teatrzyk cieni, podczas którego uczestnicy dowiedzą się ważnej rzeczy o dzieciach z innych kultur: one też lubią bajki.

3.    Z pamiętnika Blumki
Czy chciałbyś poznać Zygmusia, Reginkę, Polę, Chaimka i Kocyka, Twoich rówieśników, których przyjacielem był Doktor Korczak? Podczas zajęć wspólnie wykonamy czarodziejskie przeźrocze.

4.    Spotkanie z królem Maciusiem I – teatrzyk lalkowy

5.    Gdybym był Kajtusiem Czarodziejem… – siła dziecięcej wyobraźni
Warsztat wprowadza najmłodszych w trudną tematykę wojenną

6.    Dzieci do parlamentu
Zabawa w dziecięcy parlament ma z jednej strony pokazać uczestnikom zajęć, czym jest polityka, nauczyć podejmowania decyzji, a z drugiej zachęcić do odpowiedzialnego myślenia i zwrócenia uwagi na potrzeby ludzi mieszkających w jednym państwie czy mieście.

7.    Czuję, rozumiem, reaguję
O umiejętności współodczuwania – uczestnicy zdobędą wiedzę na temat praw człowieka oraz konsekwencji ich nie przestrzegania.