Ebook „Spojrzenia Ulissesa”

Wstecz
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/DSH/domains/starastrona.dsh.waw.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284

E-book „Spojrzenie Ulissesa” to publikacja, która powstała na zakończenie międzynarodowego projektu pod tym samym tytułem. Dom Spotkań z Historią przeprowadził go we współpracy z czterema instytucjami kultury: EuropaNova z Brukseli, Student Plus z Timisoary, Platform Spartak z Hagi i Muzeum Tracji z Alexandropolis. Projekt został zrealizowany w ramach europejskiego programu Grundtvig. Uczenie się przez całe życie.

Tematem zbioru są współczesne migracje w Europie, analizowane w perspektywie interdyscyplinarnej. W pierwszej części znalazły się artykuły akademickie autorstwa specjalistów w dziedzinie socjologii, historii i psychologii, takie jak np. tekst Yannisa Koukmasa o migracjach we współczesnej Grecji.

Druga część, której autorami i bohaterami są animatorzy kultury, artyści i kulturoznawcy, zawiera eseje oraz wywiady dotyczące pojęcia migracji jako doświadczenia osobistego, np. rozmowę z greckim reżyserem Costą Gavrasem i aktorką rumuńskiej Nowej Fali Clarą Voda.

Pobierz ebook Spojrzenia Ulissesa