180 lat Warszawskiej Straży Pożarnej

Wstecz

Wystawa zostanie zorganizowana z okazji upamiętnienia 180 lat istnienia Warszawskiej Straży Pożarnej, która jest pierwszą powstałą w kraju formacją pożarniczą. Służba pod zaborem carskim, obie wojny światowe to czas poświęceń wielu pokoleń pożarników służących społeczeństwu oraz ojczyźnie. W krótkim czasie warszawska straż zyskała uznanie i szacunek mieszkańców stolicy. Swój wspaniały wizerunek zawdzięczała przede wszystkim zatrudnionym w niej ludziom, ale szczególny stosunek mieli warszawiacy również do obiektów, w których ci ludzie czuwali, ćwiczyli, szykowali sprzęt i skąd wyjeżdżali do walki z żywiołem.
Na wystawie zaprezentowana zostanie praca strażaków zarówno z dzisiejszej perspektywy, jak i z okresu jej powstawania. Zobaczyć będzie można również działania grup specjalistycznych, szkolenia oraz historyczne i współczesne wyposażenie straży pożarnej.
Organizatorzy: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, Państwowa Straż Pożarna, DSH: miejsce: Krakowskie Przedmieście przed kościołem Seminaryjnym