Klub Przyjaciół KARTY

Wstecz

Klub Przyjaciół KARTY

Oprócz Spotkań z Historią oferowanych wycieczkom szkolnym, DSH zaprasza młodzież szkolną z Warszawy i okolic, maturzystów, miłośników historii i wszystkich chętnych na cykliczne spotkania Klubu Przyjaciół KARTY. Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godz. 15:30 – 17:00. (z wyłączeniem świąt, ferii i wakacji)


20.10.2006, DSH, Warszawa, Karowa 20. Młodzież podczas zajęć. Fot. Dawid Skoblewski

W czasie spotkań organizowane są seanse mało znanych filmów dokumentalnych, pokazy slajdów i zdjęć historycznych, warsztaty pracy badawczej z dokumentami, dyskusje i wykłady dotyczące w głównej mierze burzliwych dziejów XX stulecia. Większość materiałów wykorzystywanych podczas spotkań pochodzi z zasobów Medioteki DSH i Archiwum Ośrodka KARTA.

Celem zajęć jest nie tylko przygotowanie do matury z historii, ale przede wszystkim popularyzacja wiedzy historycznej i przygotowanie młodych ludzi do otwartej rozmowy o trudnych, kontrowersyjnych a niekiedy bolesnych kartach historii najnowszej.


20.10.2006, DSH, Warszawa, Karowa 20. Od lewej Jacek Konik, Piotr Głogowski. Fot. Dawid Skoblewski

Inicjatorem spotkań jest Koło Historyczne z XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie, które już od wielu lat współpracuje z Ośrodkiem KARTA. Zajęcia prowadzi historyk Jacek Konik oraz Piotr Głogowski.